Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Poduszka ciążowa - Mumomega

Poduszka ciążowa

Sen jest ważny

Sen to najważniejszy dostawca energii. Poza zdrowym odżywianiem, powinnaś dbać przede wszystkim o długość i jakość snu. W ciąży to szczególnie ważne, ale może być też nieco utrudnione ze względu na to, że zmienia się twoje ciało i coraz większy brzuch może uniemożliwić Ci swobodne dobieranie sobie najwygodniejszej pozycji. Jeśli lubiłaś przed ciążą spać na brzuchu, z pewnością sporo się może w tej kwestii zmienić.

Ważne jest wsparcie

Dobrze jest w takiej sytuacji mieć wparcie. Środek ciężkości Twojego ciała się zmienia, więc całkiem prawdopodobne, że przyda się odpowiednie podparcie. Świetnym rozwiązaniem jest specjalna poduszka ciążowa w kształcie litery C lub E, ze środkową wypustką. Taki długi rogal pozwala odpowiednio podeprzeć plecy lub nogi i zdecydowanie ułatwia znalezienie optymalnej pozycji do spania.

Zalety poduszki ciążowej

Spanie w wygodnej pozycji, na jaką pozwala użytkowanie poduszki ciążowej, sprawi, że będziesz wypoczęta i dużo lepiej wejdziesz w rytm następnego dnia. Zapewnienie sobie dobrego snu jest naprawdę niezbędne, a dodatkowo pomaga zredukować takie dolegliwości jak bóle pleców czy obrzęki. Dodatkowo poduszka ciążowa ma jeszcze kilka zalet:

  • ma ergonomiczny kształt i odpowiednią wielkość

  • zapewnia wsparcie całego ciała

  • pomaga w prawidłowym zasypianiu

  • ułatwia odpoczynek

  • po porodzie ułatwia karmienie piersią

  • może służyć jako zabezpieczenie dla dziecka

To nie jest po prostu gadżet

Bez względu na to, jakiego producenta poduszki wybierzesz, dobrze zastanów się nad jej kupnem. Wiele kobiet bardzo chwali takie rozwiązani i twierdzi, że jakość snu radykalnie poprawiła się, odkąd zaczęły używać poduszki ciążowej. Najprawdopodobniej nie jest to więc zwykły gadżet, który po prostu możesz mieć, jeśli masz na to ochotę, ale produkt, który może realnie i pozytywnie wpłynąć na ten wyjątkowy czas, w którym się znajdujesz.