Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Wózek nie taki oczywisty - Mumomega

Wózek nie taki oczywisty

Przez kilka miesięcy a nawet lat, będziesz potrzebowała sprzętu, w którym twoje dziecko będzie wraz z Tobą pokonywało kolejne kilometry. Spacery lub szybkie wypady w niedaleką okolicę na pewno będą przyjemniejsze, jeśli wózek, w którym będziesz wozić Twoją pociechę, będzie odpowiednio dobrany.

Potrzeby Twoje, potrzeby dziecka

Na wózek musisz patrzeć w równym stopniu pod kątem potrzeb swoich oraz dziecka. Najważniejsze, abyście oboje odczuwali komfort niezbędny do tego, by czuć się dobrze w czasie waszych wspólnych eskapad. Nie da się udzielić uniwersalnej rady dotyczącej wyboru wózka, ponieważ wszystko zależy od stylu życia i sposobu, w jaki najczęściej będzie użytkowany. Można pomóc sobie w wyborze zadając odpowiednie pytania dotyczące eksploatacji wózka.

Uniwersalne pytania

Bez względu na to, czy zastanawiasz się nad pierwszym wózkiem z gondolą, hybrydą lub spacerówką, większość pytań jest uniwersalnych. Zastanów się, czy będziesz często podróżować z wózkiem i jak jego wymiary mają się do wymiarów bagażnika Twojego samochodu. Czy wózek łatwo się rozmontowuje i składa, czy wymaga to co najmniej kilkunastominutowej walki. Oprócz wielkości, ważna jest także waga pojazdu. Być może będziesz musiała go znosić wraz z dzieckiem i wtedy waga nabierze znaczenia.

Gdzie będziesz jeździć

Oprócz gabarytów i wagi, warto pomyśleć o miejscu, w którym wózkiem będziesz poruszać się najczęściej. Czy będą to miejskie chodniki, alejki w parku czy raczej leśne dróżki. Od tego zależy wielkość i rodzaj kółek. Generalna zasada jest tak, że im bardziej gładka jest powierzchnia, tym mniejsze mogą być kółka. Te całościowo wykonane z plastiku nie są najlepsze, bo nawet na płaskiej powierzchni prawie każde drganie będzie odczuwalne przez Twoje dziecko. Lepsze będą kółka z tworzyw sztucznych lub pompowane, choć te ostatnie mogą w czasie spaceru Cię zaskoczyć i po prostu ulec przebiciu.

Jakie materiały

Dla komfortu Twojego dziecka bardzo ważne będzie siedzisko bądź gondola, w końcu na kilka godzin w ciągu doby będzie jego łóżkiem. Zwróć uwagę na to, czy nie jest za mała oraz z jakich materiałów jest wykonana. Czy części stelaża są odpowiednio zabezpieczone i otulone w taki sposób, aby dziecko nie miało z nimi nieprzyjemnego kontaktu? Istotny jest także kolor, ponieważ zbyt jasny może sprawić, że wózek będzie się  łatwo brudził (chyba że nie masz problemu z częstym myciem Waszego pojazdu), a zbyt ciemny może sprawić, że w ciepłe dni będzie się za bardzo nagrzewał.

Wykończenie

Sposób wykończenia poszczególnych elementów także wpływa na komfort użytkowania wózka. Jest to oczywiście kwestia indywidualna, ale materiały wysokiej jakości zawsze będą lepiej wyglądały i odpowiednio długą posłużą.

Ty wiesz najlepiej

Wybór wózka nie jest sprawą łatwą. Ilość spraw, które należy i można wziąć pod uwagę oraz mnogość ofert a rynku sprawiają, że łatwo się pogubić. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na kilka pytań, o których napisaliśmy powyżej. Bo to Ty sama wiesz najlepiej, jak najczęściej będziesz używać Waszego pojazdu.