Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Po prostu z nim pogadaj – seks i mężczyzna - Mumomega

Po prostu z nim pogadaj – seks i mężczyzna

Ważny obszar życia

Seks to jeden z ważniejszych obszarów związku.  W tej materii może się sporo zmienić w czasie ciąży, głównie ze względu na procesy, które zachodzą w Twoim organizmie. Mogą do tego dochodzić obawy wynikające z niewiedzy lub z jakichś przekonań, które towarzyszą Ci nie od dziś. Więcej na ten temat piszemy w artykule „Co z moim libido?”.

Troszkę zagubieni

Jeśli więc sama czujesz się w materii seksu w czasie ciąży nieco zagubiona, to Twój także partner może nie do końca rozumieć, co się dzieje i błędnie interpretować Twoje zachowanie. Nie powinnaś zakładać, że ma tak dużą wiedzę na temat kobiecego ciała, że właściwie sam domyśli się, w jaki sposób powinien się wobec Ciebie zachowywać. Tym bardziej, że nawet jeśliby tę wiedzę posiadał, nie znaczy to, że w równym stopniu dotyczy ona także Ciebie, bo kwestia libido w ciąży jest sprawą bardzo indywidualną.

Porozmawiajcie

Nawet jeśli do tej pory w sferze seksu rozumieliście się bez słów i raczej „to” robiliście niż o „tym” rozmawialiście, warto teraz na spokojnie porozmawiać o wzajemnych potrzebach i ograniczeniach. Nic nie zastąpi spokojnej, pełnej czułości i zrozumienia rozmowy, która we właściwym świetle pozwoli Wam nawzajem zobaczyć swoje oczekiwania. Dlatego zamiast wymyślać tysiące różnych powodów i bawić się w niedopowiedzenia, po prostu z nim pogadaj. Szczerze i otwarcie o tym, co czujesz, jak się czujesz i na co masz ochotę lub na co jej nie masz. Możesz być prawie pewna, że taka szczerość i otwartość zapewni Ci ze strony Twojego partnera zrozumienie i pozwoli mu poczuć, że traktujesz go poważnie.

Nie jest najłatwiej, ale warto

Jasne, że może to być trochę trudna czy krępująca rozmowa, jeśli do tej pory nie mieliście w zwyczaju rozmawiać na temat waszej aktywności seksualnej. Jednak ta odrobina napięcia przeżyta w czasie rozmowy sprawi, że dużo większe napięcia i nieporozumienia, które mogą wynikać z niedopowiedzeń, prób domyślania się, ominą Was szerokim łukiem.

Jak to zrobić?

Nie ma gotowych recept poza tym, aby zadbać o to, co niezbędne. Skupcie się na tym, aby nazywać rzeczy po imieniu i wprost mówić o Waszych oczekiwaniach. Zadbajcie o atmosferę czułości i zrozumienia, bo sfera seksu jest bardzo delikatna dla każdego z Was i raczej nikt nie uczył Was, w jaki sposób o tym rozmawiać. Możesz po pierwsze wyjaśnić partnerowi, z czego biorą się zmiany, których jest świadkiem i które wpływają na Wasze życie seksualne, podzielić się wiedzą którą posiadasz. Po drugie, dobrze byłoby, gdybyś do tej ogólnej wiedzy dodała swoje doświadczenie, jak Ty odnajdujesz się w tej sytuacji i co ona dla Ciebie oznacza. Nie zaszkodzi wprost zapytać partnera, jak on się z tym wszystkim czuje, bo to pomoże mu się otworzyć w rozmowie.

Jedna rozmowa, masa problemów mniej

To zadziwiające jak wielu późniejszych nieporozumień można uniknąć przy pomocy jednej szczerej ale też konkretnej rozmowy. Dlatego po prostu z nim porozmawiaj i cieszcie się tym wyjątkowym czasem.