Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Piękna skóra w ciąży - Mumomega

Piękna skóra w ciąży

Twoja skóra mówi o Tobie

Stan Twojej skóry mówi dużo o Twoim zdrowiu, samopoczuciu i stylu życia. Promienna i gładka skóra przez każdego jest odbierana jako dowód na siłę i witalność drzemiącą wewnątrz. Choć wiadomo, że różne zabiegi i kremy pielęgnacyjne poprawiają wygląd skóry, to bardzo duży wpływ mają na nią procesy zachodzące w organizmie. Tak właśnie dzieje się w czasie ciąży, kiedy w Twoim organizmie szaleją hormony.

Zmiany

Zmiany na skórze zależą od wielu czynników, różnic indywidualnych i predyspozycji, ale można wyróżnić kilka zasadniczych procesów, których doświadcza większość kobiet. Jednym z nich są rozstępy na brzuchu, czyli różowe albo czerwone kreski, które są efektem pękania włókien kolagenowych w skórze na skutek jej rozciągania. Brzuch w czasie ciąży powiększa się, więc i skóra na brzuchu musi zwiększyć swoją powierzchnię.

Stop rozstępom

Pojawienie się rozstępów nie zależy od Ciebie, bo mają na to wpływ czynniki genetyczne oraz przyrost wagi, ale już łagodzenie ich skutków jest jak najbardziej w Twoim zasięgu. W warunkach domowych możesz używać specjalnych kosmetyków czy preparatów, które zapobiegają rozstępom. Oczywiście warto sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do używania ich przez kobiety spodziewające się dziecka, szczególnie w pierwszym trymestrze. Dodatkową profilaktyką rozstępów jest masowanie skóry. Możesz to robić pod prysznicem przy użyciu szorstkiej gąbki, za pomocą powolnych kolistych ruchów.

Twarz

Choć rozstępy bywają najprawdopodobniej najbardziej stresującą dolegliwością, warto pamiętać także o pielęgnacji skóry twarzy. W zależności od pory roku, używaj odpowiedniego kremu, który będzie dobrany do Twojej cery. Dobrze, abyś od czasu do czasu odwiedziła swoją kosmetyczkę, która na pewno zaproponuje Ci delikatne i przyjazne zabiegi na twarz, zupełnie bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Czuj się piękna

Skóra w ciąży zmienia się pod wpływem hormonów i zmian metabolicznych zachodzących w organizmie. Szczególnie wtedy potrzebuje więcej troski i zaangażowania. Wszystko po to, abyś po prostu czuła się piękna.