Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Włosy i paznokcie pod kontrolą - Mumomega

Włosy i paznokcie pod kontrolą

Włosy i paznokcie to oznaka zdrowia

Piękne włosy i paznokcie są ważne dla każdej kobiety bez względu na moment w życiu, w jakim się znajduje. Jeśli są  mocne i lśniące, świadczą nie tylko o urodzie, ale przede wszystkim o zdrowiu i witalności swojej właścicielki. Dlatego doskonale wiesz, że ich kondycja zależy nie tyko od zewnętrznych zabiegów, którym poddajesz się u fryzjera lub w salonie piękności, ale także od wewnętrznych zasobów Twojego organizmu, hormonów i diety, jaką prowadzisz.

W ciąży bywa różnie

W ciąży włosy i paznokcie mogą zachowywać się bardzo różnie. U kobiet, które miały dotąd tendencję do przetłuszczających się włosów, ta dolegliwość może zniknąć. Z kolei u tych, które cierpiały na nadmierne wysuszenie, włosy mogą lśnić przez całe 9 miesięcy. Podobnie z paznokciami – mogą stać się mocniejsze i bardziej lśniące. Niestety, istnieje też druga strona medalu – włosy i paznokcie mogą dostarczyć więcej zmartwień, stając się kruche i łamliwe. Nie ma tutaj jednej zasady i wszystko zależny od indywidualnych predyspozycji i poziomu hormonów, które szaleją w Twoim organizmie.

Nie masz wpływu na to, w której grupie kobiet jesteś. Jednak bez względu na ten fakt, możesz zapewnić sobie to, co niezbędne, czyli odpowiednio zadbać o włosy i paznokcie w tym wyjątkowym czasie. Natura będzie Ci sprzyjać albo będzie Ci przeszkadzać, ale najważniejsze, abyś czuła się komfortowo i dbała o siebie najlepiej jak potrafisz.

Dbaj o włosy

Włosy myj tak często, jak tego potrzebujesz. Twoje wcześniejsze nawyki mogą ulec zmianie ze względu na to, że Twoje ciało także podlega zmianom. Używaj delikatnych szamponów, wyprodukowanych w oparciu o naturalne składniki. Ziołowe płukanki pomogą załagodzić różnego rodzaju podrażnienia, którym ulega skóra głowy. Letnia woda będzie najlepsza i najlepiej jeśli będziesz się starała unikać suszarki i intensywnego szczotkowania włosów, bo doskonale wiadomo, że te zabiegi osłabiają włosy nie tylko ciężarnych kobiet.

Dbaj o paznokcie

Stosowanie odżywek i balsamów doskonale wpłynie nie tylko na włosy, ale także na paznokcie. Należy pamiętać, o tym, żeby używać kosmetyków na bazie naturalnych składników. Doskonale sprawdzi się zabieg olejowania, który wzmacnia kruche i łamliwe paznokcie. W tym celu trzeba podgrzać oliwę z oliwek, dodać witaminę A+E i na kilka minut zanurzyć paznokcie w takim roztworze. Zabieg dobrze jest powtórzyć co kilka dni.

Jedz zdrowo

I najważniejsze, czyli zdrowa i zbilansowana dieta, która jest nie do przecenienia, jeśli chodzi o Twoje samopoczucie i wygląd. Najbardziej zaawansowane techniki pielęgnacyjne zdadzą się na nic, jeśli nie zadbasz o odpowiednią ilość składników odżywczych, dostarczanych do organizmu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w dziale „Dieta”. Znajdziesz tam także przykładowy jadłospis na cały tydzień.

Zmiany w Twoim ciele są czasowe i miną po porodzie. Jednak dobre nawyki pielęgnacyjne są podstawą tego, abyś czuła się wspaniale bez względu na moment, w którym się znajdujesz.