Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Kosmetyczka Twoim przyjacielem - Mumomega

Kosmetyczka Twoim przyjacielem

Promienna w ciąży

Mówi się, że kobieta w ciąży promienieje. Jeśli to nawet tylko ogólna mądrość albo pobożne życzenie, można spokojnie znaleźć kilka bardzo twardych argumentów, które mogą potwierdzić takie stwierdzenie. Skóra staje się bardziej nawilżona i ukrwiona, włosy lśnią, co w połączeniu z uśmiechem biorącym się z dobrego nastroju jest mieszanką, która sprawia, że naprawdę wyglądasz super.

Czy to znaczy, że Twoje imię wypadnie na wiele miesięcy z kalendarza Twojej ulubionej kosmetyczki? A może obawiasz się, że ze względu na ciążę, nie możesz jej odwiedzić, bo właściwie samo przekroczenie progu salonu kosmetycznego jest już szkodliwe dla dziecka? Oczywiście, że nie. Dla Twojego dziecka najważniejsze jest Twoje samopoczucie i nie ma żadnego powodu, abyś w tym czasie nie czuła się wyjątkowa i piękna.

Tego nie można

Musisz jednak pamiętać, że nie wszystkie zabiegi, które wykonywałaś do tej pory lub których chciałaś spróbować, są dozwolone w czasie ciąży. Dlatego poinformuj kosmetyczkę, że jesteś w ciąży zanim przystąpicie do jakichkolwiek upiększeń. Generalnie chodzi o zabiegi, które mocno ingerują w organizm, czyli wszelkie działania związane z użyciem prądu, lasera, silnie działających kosmetyków. Do tego dochodzą zabiegi zamykające naczynia krwionośne, redukujące cellulit czy odmładzanie skóry. W dobrych salonach kosmetycznych będą wiedzieli, czego unikać.

Jeszcze lepszy nastrój

W czasie ciąży kosmetyczka ma tak naprawdę dużo większy wpływ na Twój nastrój. Wiadomo,  że wcześniej wizyta w salonie piękności poprawiała Ci humor, jednak teraz, kiedy Twoje ciało się zmienia, profesjonalna pielęgnacja tym bardziej wpłynie na Ciebie pozytywnie.  Zabiegi, które są dozwolone w ciąży redukują niedogodności z nią związane.

Błogie masaże

Odprężający masaż ciała zredukuje napięcie, pozwoli się zrelaksować, będzie działał kojąco i zapobiegnie powstawaniu rozstępów. Poprawi się dzięki niemu krążenie krwi, znikną obrzęki i zmęczenie. Szczególnie ceniony przez ciężarne jest masaż stóp i nóg, ponieważ to te części ciała są najbardziej narażone na obrzęki.

Manicure i pedicure to także czynności, które mogą być wykonywane bez ograniczeń w ciąży. Do tego delikatne zabiegi oczyszczające przy użyciu preparatów ziołowych i odprężająca aromaterapia pozwolą Ci poczuć się wspaniale.

Chcę czuć się piękna

Nie ma najmniejszego powodu, abyś w ciąży nie czuła się piękna. Nie musisz rezygnować ze swoich przyzwyczajeń . Potrzebna jest jedynie drobna modyfikacja. Dla Ciebie powinno liczyć się to, co niezbędne, czyli dobre samopoczucie, które jest najlepszym co możesz dać swojemu dziecku. Bo przecież doskonale wiesz, że zabiegi w salonie piękności są przyjemne i pozwalają Ci poczuć się jeszcze piękniejszą, ale już sama wizyta u kosmetyczki, rozmowa i czas tam spędzony mają niebagatelny wpływ na Twój nastrój. I o to chodzi.