Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Mały Żarłok – akcesoria do jedzenia w podróży - Mumomega

Mały Żarłok – akcesoria do jedzenia w podróży

Podróż i jedzenie

Uwielbiasz podróżować i chcesz tę pasję przekazać swojemu dziecku albo po prostu od czasu do czasu musisz zaplanować podróż. Powodem mogą być np. odwiedziny dziadków lub weekendowy wypad za miasto. Oprócz masy rzeczy, bagaży i innych gadżetów musisz przygotować jedzenie, które na pewno będzie potrzebne. A wraz z jedzeniem kilka akcesoriów, które pomogą Ci przetrwać podróż.

Transport mleka

Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze niemowlęciem, nie je nic poza mlekiem, a Ty już nie karmisz go piersią, na pewno przydadzą Ci się mniejsze i większe butelki do przygotowania lub podgrzania mleka. Dobrze sprawdzi się termos, w którym woda utrzyma ciepło przez kilka godzin. Pomocna może być także torba termoizolacyjna z podgrzewaczem samochodowym, który pozwoli podgrzać mleko na kilkanaście minut przed planowanym postojem.

Sztućce i pudełka

Jeśli dziecko jest już nieco starsze i zaczęłaś rozszerzać dietę, niezbędne mogą się okazać różnego rodzaju plastikowe pudełeczka z przedziałkami, które pozwolą ci zapakować pokrojone kawałki banana, jabłka lub inne owoce. Torebki z zapięciem żyłkowym sprawdzą się w tej roli doskonale. A samo jedzenie na pewno będzie doskonale smakować z ulubionego talerzyka, który nie tłucze się tak łatwo.

Pić się chce

Do picia dobre będą popularne kubeczki – niekapki, z których woda płynie dopiero wtedy, kiedy dziecko aktywnie przykłada usta i ssie. Dzięki temu maluch może bawić się kubeczkiem bez ryzyka robienia ogromnych kałuż wokół siebie. Ewentualnie specjalny bidon ze słomką tez może się sprawdzić.

Stoliczku nakryj się

Jedzenie w samochodzie będzie łatwiejsze przy użyciu stolika, który można rozłożyć przed dzieckiem podróżującym w foteliku. Dzięki temu wszystkie kawałki będą w zasięgu małych rączek.

Wyczyścimy

Warto pamiętać, że jedzenie w podróży prawie zawsze jest równoznaczne z tym, że będziemy musieli dziecko oczyścić. Przyda się więc śliniaczek, który sprawi, że ubranko będzie się nadawało do użytku także po posiłku oraz nawilżające chusteczki, które w warunkach polowych umożliwią umycie buzi i rączek maluszka.

Dużo gadżetów

W Internecie można znaleźć jeszcze dużo innych wymyślnych gadżetów, które ułatwiają przechowywanie, przewożenie i serwowanie posiłków w podróży. Właściwie tylko Twoja wyobraźnia i rozsądek są ewentualnym limitem w doborze tych rozwiązań.