Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Piękna jak zawsze, choć czasu mniej - Mumomega

Piękna jak zawsze, choć czasu mniej

Piękna mama

Kolorowe pisma dostarczają wiele obrazków uśmiechniętych, pięknie prezentujących się mam z wózkami, które niedługo po porodzie wyglądają doskonale. I choć wiadomo, że to wrażenie jest efektem pracy fotografa, całej ekipy makijażystów i grafików, a rzeczywistość może być delikatnie inna - te zdjęcia oddają nasze marzenia. Bo przecież chcesz czuć się piękna również teraz, kiedy jesteś szczęśliwą mamą. A wiadomo, że piękna mama to najczęściej mama szczęśliwa, czyli taka, która jest niezbędna Twojemu dziecku.

Zadbaj o siebie

Dbanie o siebie w czasie, kiedy musisz skupić uwagę na dziecku, jest bardzo ważne. Chodzi nie tylko o to, żebyś dobrze wyglądała, ale przede wszystkim o to, abyś dobrze się czuła. Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś wyglądała perfekcyjnie, bo dbanie o urodę po prostu zabiera czas i energię, której zasoby w zdecydowanej większości są aktualnie pochłaniane przez Twoją pociechę. Ale dobrze, żebyś to Ty sama wiedziała, co jest dla Ciebie niezbędne i jak chcesz się sobą zająć.

Partner pomoże

Żeby dbać o siebie, musisz mieć czas, więc jedną z pierwszych rzeczy powinna być rozmowa z Twoim partnerem, w której zakomunikujesz mu swoje potrzeby. Odpowiedni podział obowiązków lub po prostu umowa, że w tygodniu są godziny, kiedy chcesz i musisz zająć się  sobą, pozwolą Ci tak gospodarować czasem, żebyś mogła wyskoczyć do kosmetyczki lub fryzjera. Tak naprawdę życie po pojawieniu się dziecka nie kończy się, a niektórzy twierdzą, że dopiero się zaczyna.  Poza tym już sama świadomość tego, że masz pewne sztywne godziny, które w całości poświęcasz swojej urodzie i relaksowi, pomoże Ci przejść przez trudniejsze momenty.

Starzy znajomi

Poinformuj także swojego fryzjera i kosmetyczkę, że nigdzie nie zniknęłaś i jak tylko będziesz mogła, umów się na wizytę. Czasu co prawda niewiele, ale tym bardziej będziesz mogła docenić chwile spędzone w salonie urody i tym lepszy nastrój Ci się udzieli. Zresztą będzie to też okazja do rozmowy na inne tematy niż dziecko, więc tym bardziej będziesz mogła przewietrzyć głowę od codziennych spraw. Ciekawa rozmowa w miłym gronie robi sporą różnicę.

Szybkie zakupy

Piękno to nie tylko skóra, włosy i paznokcie, ale także ubrania, które tak uwielbiasz. Dlatego jeszcze jedna rzecz, na którą warto sobie pozwolić to swobodne zakupy. Wyskocz na nie z najlepszą przyjaciółką, która życzliwym okiem oceni, czy dobrze wyglądasz w tym, co na siebie narzuciłaś w sklepowej przymierzalni. Wiadomo, że możesz jeszcze nie do końca mieścić się we wszystko, co nosiłaś przed ciążą, więc trochę zakupowego szaleństwa na pewno dobrze Ci zrobi.

Bądź piękna zawsze

Piękna jesteś bez względu na to, jak dzielisz czas pomiędzy opiekę nad dzieckiem i innymi obowiązkami. Ważne, żebyś dbała o siebie także w tym aspekcie. Aby twoje dziecko czuło się dobrze, musi czuć, że Ty jesteś w dobrej formie.