Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/qpharma/public_html/mumomega/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Włosy i paznokcie otoczone opieką - Mumomega

Włosy i paznokcie otoczone opieką

Krajobraz po ciąży

W czasie ciąży Twoje włosy i paznokcie mogły wyglądać inaczej, albo trochę gorzej albo trochę lepiej niż wcześniej. Wynikało to ze zmian, jakie zachodziły w Twoim organizmie. Dbałaś o siebie i dostarczałaś wszystkiego, co niezbędne, aby wyglądać dobrze i zdrowo. Teraz, kiedy już maluszek jest na świecie, możesz spokojnie skupić się na swojej urodzie, oczywiście pod warunkiem znalezienia odpowiedniej ilości czasu.

Piękne włosy

Tak naprawdę potrzeba niewiele, abyś znowu poczuła się świetnie. Jeśli chodzi o włosy, myj je tak często, jak potrzebujesz, używając przy tym niezbędnych odżywek, aby włosy nie niszczyły się na skutek częstej pielęgnacji. Oczywiście w domowym zaciszu możesz zapewnić swoim włosom odpowiednią higienę i nawilżenie, ale już sama fryzura to kwestia dobrego fryzjera. Może warto w związku z ważną zmianą w Twoim życiu dokonać także widocznej zmiany na głowie? Twój fryzjer na pewno będzie wiedział, co Ci zaproponować i w jaki sposób zająć się Twoimi włosami tak, abyś była zadowolona z efektu. Zresztą poważniejsze zabiegi regeneracyjne tez powinny odbywać się u profesjonalisty, który dobierze odpowiednie dla Ciebie rozwiązania. Poza tym, biorąc pod uwagę że przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy będziesz mocno skupiona na dziecku i to z nim będziesz spędzać większość czasu, taka wizyta u fryzjera na pewno pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie.

Zdrowe dłonie i paznokcie

Paznokcie też mogą wręcz upominać się o Twoją uwagę. Odpowiednie nawilżenie i regeneracja paznokci to sprawa kluczowa dla ich wyglądu. W zasadzie w ciąży mogłaś spędzać sporo czasu robiąc manicure, ale teraz szczególnie będziesz mogła docenić czas tylko dla siebie. Nie chodzi więc jedynie o kształt paznokci czy kolor lakieru, jakim zostaną pomalowane. Ważne jest Twoje dobre samopoczucie, które będzie wynikało nie tylko z faktu, ze będziesz miała zadbane dłonie, ale także z tego, że trochę czasu spędziłaś poza domem i zajęłaś się sobą.

Docenisz wyjście

Po urodzeniu dziecka z jednej strony może być trochę łatwiej, bo właściwie znikają restrykcje związane z bardziej zaawansowanymi zabiegami, które nie są polecane w ciąży. Z drugiej zaś na pewno będzie ci trudniej wygospodarować czas na te czynności, bo nowy członek rodziny w dużej mierze będzie Cię absorbował. Prawdopodobnie jednak właśnie dlatego na nowo bardzo docenisz te wyjścia, które jeszcze zanim miałaś dziecko wydawały Ci się oczywistością.