Potwierdzone wchłanianie kwasów omega 3 i 6 dla ciężarnych

Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 dla Ciebie i dla Dziecka

Dlaczego Mumomega?

Nie masz czasu i ochoty na eksperymenty.  W twoim życiu liczą się fakty, a takie właśnie stoją za suplementem diety mumomega.

mumomega jako jedyny preparat z kwasami tłuszczowymi omega 3 i 6 dla kobiet w ciąży i karmiących posiada badanie kliniczne potwierdzające wchłanianie DHA przez organizm Mamy i Dziecka. W badaniu klinicznym1 udowodniono, że mumomega przyjmowana w ciąży dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, o czym świadczy podniesienie poziomów DHA w surowicy krwi w grupie kobiet w ciąży przyjmującej mumomega, przy braku zmiany bądź spadku w grupie kobiet w ciąży przyjmującej preparat nieaktywny (placebo). DHA z mumomega dobrze penetruje przez barierę łożyskową (tu bardzo ważną rolę odgrywa kwas tłuszczowy omega-3 EPA wspomagający transport), o czym świadczy znacząco wyższy poziom DHA w krwi pępowinowej u dzieci kobiet przyjmujących mumomega. Dlatego jest to preparat z kwasami tłuszczowymi omega 3 i 6 dla ciężarnych szczególnie godny polecenia.

Literatura: 1. Min Y. et al. Effect of Docosahexaenoic Acid-Enriched Fish Oil Supplementation in Pregnant Women with Type 2 Diabetes on Membrane Fatty Acids and Fetal Body Composition. Double - Blinded Randomized Placebo-Controlled Trial. Journal Diabetic Medicine, November 2014, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24925713

 

Podwójne wsparcie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 dla kobiet w ciąży

Doskonale wiesz, że współpraca daje efekt synergii. Lubisz, kiedy Twoje działania są skuteczne i kiedy stoją za nimi konkrety. Łączenie odpowiednich elementów tak, aby osiągnąć cel to Twoja specjalność, dlatego mumomega też jest takim połączeniem. Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 dla kobiet w ciąży są tu idealnie połączone.

mumomega to jedyny preparat, który dostarcza kombinację kwasów omega-3 i omega-6. Omega-3: DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA. Taki unikalny i zbilansowany skład pozwala zabezpieczyć równowagę metaboliczną. Podawanie samego DHA może być niewystarczające do zapewnienia odpowiednich korzyści dla płodu ze względu na możliwe zaburzenia tej równowagi. Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 dla ciężarnych są nieodzownym składnikiem preparatu. 

Omega-3 są to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe obejmujące m.in.: ALA, EPA, DHA. Omega-6 jest to również grupa niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w skład której wchodzą z kolei takie kwasy, jak: LA, GLA, AA. Pełnią one rolę budulcową błon komórkowych oraz regulacyjną w wielu ważnych życiowo procesach. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe muszą być dostarczane do organizmu z zewnątrz, ponieważ ludzki organizm nie potrafi ich syntetyzować. Znaleźć je można w naszym pożywieniu:

 • GLA (kwas gamma-linolenowy) - wiesiołek, ogórecznik,

 • LA (kwas linolowy) - ziarna sezamu i słonecznika, większość olejów kuchennych,

 • ALA (kwas alfa linolenowy) - niektóre zielone warzywa, orzechy, nasiona lnu, soi, kiełki zbóż,

 • EPA/DHA (kwas eikozapentaenowy / dokozaheksaenowy) - tłuste ryby, owoce morza,

 • AA (kwas arachidonowy) - mięso, produkty mleczne. 

 

Omega-3:

 • DHA - kwas dokozaheksaenowy, strukturalny, budulec wszystkich nerwów i komórek w organizmie. Szczególnie dużo DHA jest w mózgu i siatkówce oka. DHA pełni kluczową rolę w prawidłowym rozwoju mózgu i wzroku. Znaleźć go można w rybach wód słonych takich, jak: łosoś, tuńczyk czy makrela.

 • ALA - kwas alfa linolenowy jest jednym z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, znajdującym się na początku szlaku metabolicznego kwasów omega-3. Jest to więc kwas macierzysty, z którego powstają m.in. kwasy EPA i DHA. ALA musi być dostarczany z zewnątrz - organizm nie potrafi wytworzyć go sam.

 • EPA - kwas eikozapentaenowy, funkcyjny, który jest niezbędny przy przekazywaniu informacji między komórkami mózgowymi. EPA stabilizuje obecność omega-3 DHA i omega-6 AA w błonach komórek nerwowych. EPA możemy znaleźć w morskich rybach takich jak: tuńczyk, łosoś, pstrąg, makrela, sardynki.

Omega-6:

 • AA - kwas arachidonowy, strukturalny, równie ważny jak DHA budulec błon komórkowych. Badania pokazują, że kwas AA jest szczególnie ważny dla procesu wzrostu płodu i niemowlęcia. Powstaje z GLA.

 • LA - kwas linolowy, jeden z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, którego organizm sam nie wytwarza i musi go otrzymywać z dostarczanego pokarmu. Jest to macierzysty kwas tłuszczowy, z którego powstają, np.: kwasy GLA i AA.

 • GLA - kwas gamma-linolenowy, z którego w procesie metabolicznym w kontrolowany sposób powstaje AA. Olej z wiesiołka jest źródłem najłatwiej biodostępnego GLA.

Proces metabolizowania kwasu macierzystego ALA do kwasów EPA i DHA jest powolny i mało efektywny. Tylko około 0,2 - 2% ALA zawartego w oleju lnianym jest przez organizm przekształcane w EPA i dalej w DHA. Stąd najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednie dostarczanie zalecanej ilości kwasu DHA.

 

Wysoka zawartość DHA bez witamin i minerałów - kwas DHA w ciąży

Intuicja podpowiada Ci, aby skupić się na tym, co niezbędne. Wiesz, że nie ma sensu mnożyć rozwiązań i zmieniać tego, co jest dobre. Dokładnie takie wartości stoją za preparatem mumomega. Kwas DHA w ciąży jest bardzo ważny. I mumomega zawiera tylko to, co niezbędne.

Wielonienasycony kwas tłuszczowy omega-3 DHA ma niekwestionowaną pozycję w zaleceniach suplementacji dla kobiet w ciąży. DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Jego stosowanie rekomendowane jest już w okresie planowania ciąży i powinno trwać nawet po zakończeniu okresu karmienia piersią w celu uzupełnienia zapasów DHA u kobiety. Niemniej jednak istotne jest, czy dostarczany DHA jest rzeczywiście wchłaniany przez organizm matki i czy aktywnie jest przekazywany dziecku.

mumomega nie zawiera witamin A i D ponieważ suplementacja tych witamin musi odbywać się pod indywidualną kontrolą lekarza. Nie zawiera również minerałów i innych witamin (niewielka ilość naturalnie pozyskiwanej witaminy E wykorzystywana jest jako przeciwutleniacz), które mogą być dostarczane w zdrowej diecie.

 

Wysoki profil bezpieczeństwa - kwas DHA w ciąży

Na co dzień zapinasz pasy w samochodzie, dbasz o siebie, nie lubisz iść na kompromis w sprawach bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich. Rozumiejąc tę potrzebę, proponujemy preparat, który spełnia najwyższe standardy jakościowe, aby wpływ kwasu DHA w ciąży był optymalny.

mumomega to jedyny naturalny preparat zawierający kombinację kwasów omega-3 (DHA i EPA) i omega-6 (AA i GLA), który posiada Pozytywną Opinię Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w celu polecania kobietom w okresie:

 • w trakcie ciąży

 • przed ciążą

 • w okresie laktacji.

W skład mumomega wchodzą tylko wielonienasycone kwasy tłuszczowe i antyutleniacz naturalnego pochodzenia (witamina E z soi niemodyfikowanej genetycznie).

mumomega zawiera wyłącznie naturalne składniki. mumomega nie zawiera żadnych dodatków smakowych, środków barwiących i sztucznych składników. Nie zawiera również witamin A i D.

Kwasy omega-3 pochodzą z przygotowanego według standardów farmaceutycznych oleju z ryb morskich. Olej ten składa się w 70% z kwasów tłuszczowych omega-3, głównie DHA. Źródłem oleju są mięśnie ryb z niezanieczyszczonych mórz południowych (okolice Chile), które zawierają szczególnie duże ilości DHA.

Kwasy omega-6 pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanego oleju z wiesiołka dwuletniego.

Olej z wiesiołka jest źródłem najłatwiej biodostępnego GLA. Wiesiołek wykorzystywany przy produkcji mumomega rośnie w uprawie organicznej, co zapewnia uzyskanie naturalnego oleju z gwarancją braku jakichkolwiek sztucznych środków chemicznych i pestycydów. Jest tłoczony na zimno.

Kwasy tłuszczowe w mumomega są w naturalnej formie trójglicerydów, suplement nie zawiera form syntetycznych kwasów tłuszczowych. Badania wskazują, że kwasy tłuszczowe dostarczane w swojej naturalnej formie mają większą dostępność biologiczną niż formy przetworzone bądź syntetyczne, co pozwala na uzyskanie maksymalnej skuteczności i wchłaniania.

W sprawach jakości i bezpieczeństwa nie idziemy na kompromisy. Podczas procesu produkcji upewniamy się, że olej nie zawiera żadnych substancji toksycznych i nie stanowi zagrożenia ani dla Ciebie ani dla Twojego Dziecka. Analizy w niezależnym laboratorium potwierdzają, że każda seria mumomega w pełni spełnia kryteria UE/WHO, ograniczając tym samym możliwość obecności toksyn takich jak dioksyny, PCB czy rtęć.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 są bezpieczne dla Ciebie i Twojego Dziecka nawet w dawce do 1g DHA dziennie (PERLIP) wykazują brak objawów niepożądanych i działań teratogennych i są dobrze tolerowane przez kobiety ciężarne.

KUP ONLINE SPRAWDŹ
W CENEO