Bogatsza dieta

Trochę rygoru, trochę  luzu…

Co prawda starasz się dbać o linię, jednak wiadomo, że każdemu mogą się zdarzyć małe grzeszki. Słodkie tiramisu, pyszne frytki, trochę gazowanych napojów czy kilka lampek wina w dobrym towarzystwie nadają smak codzienności i są po prostu przyjemne. Zdrowa dyscyplina jest potrzebna, ale trochę łagodności od czasu do czasu także nie zaszkodzi.

Czas dobrych nawyków

Jeśli jednak zbytnio nie zwracałaś uwagi na to, co jesz, ciążą to idealny czas na wyrobienie sobie zdrowych nawyków. Z niektórych rzeczy musisz zrezygnować całkowicie, jednak inne są kwestią odpowiedniego rozłożenia akcentów po to, aby dostarczyć Tobie i Twojemu dziecku to, co niezbędne. Musisz pamiętać o tym, że zdrowa i zbilansowana dieta ma duży wpływ na Ciebie i Twoje dziecko, w myśl zasady, że nawet małe zmiany prowadzą do dużych rezultatów.

Kilka zasad

W dziale „Moja Dieta” znajdziesz szereg informacji na temat żywienia, poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • całkowicie zrezygnuj z picia alkoholu.

  • ogranicz sól w swojej kuchni – dotyczy to także spożywania gotowych produktów,

  • ogranicz używanie ostrych przypraw,

  • spożywaj cukry w sposób umiarkowany – wiadomo, że będą się pojawiały różne zachcianki, ale rozsądek może być pomocny,

  • staraj się unikać spożywania produktów wysoko przetworzonych, które zawierają duże ilości doli oraz barwników, aromatów i konserwantów,

  • nie przejadaj się i staraj się nie spożywać ciężkostrawnych tłustych potraw,

  • Oprócz powyższych ograniczeń, pamiętaj, że w ciąży wzrasta zapotrzebowanie na energię, białko, wiele witamin i składników mineralnych oraz kwas tłuszczowy DHA (więcej na http://www.mumomega.pl/mumomega/twoja-mumomega)

Zdrowy rozsądek

Jak widać, nie chodzi o bardzo restrykcyjne podejście (poza wspomnianym alkoholem), a raczej o kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Tak naprawdę powyższe rady można zastosować nie tylko wobec kobiet ciężarnych, ale wobec każdego, komu zależy na zdrowiu. Racjonalna dieta jest wskazana na każdym etapie życia, dlatego właśnie teraz jest dobry czas, aby zacząć dbać o prawidłowe odżywianie.

Kilka przepisów, które także znajdziesz na naszej stronie z pewnością pomogą Ci wyrobić sobie dobre nawyki. Jednak najważniejsze jest zdroworozsądkowe podejście i mądre ograniczanie mniej korzystnych produktów na rzecz tych, które bardziej służą Tobie i Twojemu dziecku.