Zacznijcie żyć zdrowo

Szybkie życie

Do tej pory mogło to wyglądać tak. W tygodniu sporo pracy, jedzenie raczej nieregularnie i nie zawsze najlepszej jakości, trochę zarwanych nocy, bo trzeba dokończyć projekt albo po pracy spotkać się ze znajomymi. Do tego weekend, w czasie którego sporo się działo. Kino, pub, prywatka albo wieczór w miłym towarzystwie, który kończył się rano delikatnym bólem głowy. Zamiast sportu lekkie podbiegi do biura, bo czasu rano jest przecież tak niewiele.

Zdrowe nawyki

Albo wyglądało to zupełnie inaczej. Czyli wiedziałaś dobrze, że regularna i dobrze zbilansowana dieta jest ważna dla Twojego zdrowia i samopoczucia i dlatego starałaś się jej przestrzegać. Odpowiednia ilość snu, trochę sportu dla podtrzymania formy i ogólny azymut na zdrowy styl życia. Twój partner z kolei mógł być gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami.

W ciąży bardziej świadomie

Bez względu na to, jaki tryb życia jako para prowadziliście do tej pory, Twoja ciąża to świetny czas na wyrobienie lub podtrzymanie zdrowych nawyków dla Was obojga. Dość oczywisty jest fakt, że kobieta powinna bardziej dbać o siebie w tym wyjątkowym czasie, ale tak naprawdę to doskonała okazja do zmiany nawyków także dla mężczyzn i to właśnie Ty możesz być promotorką tych kroków. W końcu Twoje dziecko i Ty będziecie potrzebowali przytomnego i silnego mężczyzny, kiedy przybędzie Wam obowiązków, a weekendowe odsypianie przynajmniej na jakiś czas będzie raczej poza Waszym zasięgiem.

Zmiany na lepsze

Warto więc, żebyście wspólnie uświadomili sobie, co jest dla Was niezbędne. Spodziewane pojawienie się potomka może być świetną motywacją do tego, żeby nieco uporządkować swoją dietę, zadbać o odpowiednią ilość snu i aktywnego wypoczynku. Nie chodzi o to, aby od razu brać udział w maratonach czy innych zawodach sportowych, ale o rekreacyjną ilość sportu, która ma nieoceniony wpływ na zdrowie i samopoczucie. Najważniejsze to zacząć i przez kilka tygodni starać się dotrzymać postanowienia, aby wytworzyć nawyki, dzięki którym trudno będzie tak po prostu zrezygnować z nowej aktywności.

Dobry czas na zmiany

Ciąża to okres, kiedy masz szansę zwolnić. Po porodzie zarówno Ty jak i Twój partner będziecie mieli mniej czasu i siły na wprowadzanie zmian i zdrowych nawyków. Dlatego warto właśnie wtedy, kiedy czekacie na Wasze dziecko, zmotywować się do działania.

Trzymajcie tak dalej

Jeśli właściwie nie musicie wprowadzać zbyt wielu zmian, bo wiecie, czym jest zdrowy styl życia nie tylko teoretycznie, ale i w praktyce, to po porostu trzymajcie tak dalej i cieszcie się każdą chwilą.