Nowe gadżety w samochodzie

Samochód już nie taki sam

Od chwili kiedy podróżujecie większą ekipą, wyposażenia Waszego samochodu zdecydowanie się rozszerzyło. Podróż z małym dzieckiem to spore przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne, więc kilka ciekawych gadżetów może ułatwić Wam zapanowanie nad początkowym chaosem. Niektóre są całkowicie niezbędnie, a inne to po prostu ciekawy dodatek.

Najpierw fotelik

Choć trudno nazwać go gadżetem, to fotelik samochodowy jest absolutnie niezbędnym wyposażeniem auta, jeśli chcemy podróżować z dzieckiem. Musi być odpowiednio dobrany do wagi i wieku dziecka oraz posiadać wszelkie niezbędne atesty, aby w razie kolizji w najlepszy możliwy sposób uchronić dziecko przed obrażeniami. Na rynku jest bardzo dużo modeli i firm, które oferują foteliki samochodowe. Warto więc dokładnie poczytać, zasięgnąć opinii znajomych, którzy kupno fotelika mają za sobą lub wybrać się do specjalistycznego sklepu, w którym personel ma na tyle dużą wiedzę, że na pewno doradzi odpowiednie rozwiązanie.

Środki bezpieczeństwa

Bardzo ważne przy podróży z noworodkiem są dwie rzeczy. Po pierwsze, przynajmniej do 9 miesiąca życia, a najlepiej jeszcze dłużej, dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy. Jest to podyktowane słabością mięśni karku, które w razie kolizji i jazdy przodem nie będą w stanie odpowiednio utrzymać główki dziecka. Po drugie, jeśli prowadzisz auto i zachodzi konieczność przewożenia maluszka na przednim siedzeniu, koniecznie wyłącz poduszkę powietrzną pasażera, bo w razie kolizji stanowi dla niego potężne zagrożenie.

Trzymaj kontakt

Dodatkowe gadżety ułatwiające kontakt z dzieckiem to między innymi lusterko montowane u zagłówka tylnego siedzenia, kiedy dziecko podróżuje tyłem. W ten sposób jednym spojrzeniem możesz skontrolować, co dzieje się w samochodzie, a przy okazji istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja pociecha skupi się na własnym odbiciu i tym samym będzie miała zajęcie. A jeśli dziecko jest starsze z pomocą może przyjść specjalny stolik, na którym można rysować lub wszelkiego rodzaju zabawki przyczepiane do zagłówków foteli.

Komfortowo

Komfort podróży, szczególnie w letnie dni, poprawią zasłonki przeciwsłoneczne dostępne w bardzo różnych wzorach i kolorach, mocowane do szyby. Podobnie zagłówki do fotelika i kocyk turystyczny – one też zdecydowanie pozytywnie wpłyną na pozytywne doświadczenia maluszka.

Jedzenie

Wiadomo, że dłuższa podróż to przerwy na jedzenie, a czasami tylne siedzenie samochodu musi zamienić się w stołówkę. W przypadku mniejszych dzieci świetnie sprawdzi się termoizolacyjna torba z podgrzewaczem do samochodu, bo nie zawsze mleko można podgrzać na stacji benzynowej. Dzięki takiemu podgrzewaczowi można podgrzać mleko na kilkanaście minut przed postojem i wraz z zatrzymaniem samochodu rozpocząć karmienie. Starszym dzieciom przyda się kubek niekapek i zestaw plastikowych sztućców oraz talerzyk.

Duży wybór

W sieci znajdziesz z pewnością mnóstwo innych bardziej lub mniej przydatnych gadżetów do podróżowania z małym dzieckiem. Właściwie tylko od zasobności Twojego portfela i wyobraźni zależy, jak bardzo wzbogacisz samochód nowymi zabawkami. Najważniejsze, aby dzięki nim Wasza podróż była bezpieczna i komfortowa.