Mały Pasażer – samolotem z noworodkiem

Zaplanuj             

Podróż samolotem z małym dzieckiem na pewno bywa bardziej stresująca. Dobre przygotowanie i świadomość swoich praw skutecznie pomoże zredukować napięcie i sprawi, że podróż może się stać całkiem przyjemna. W końcu podróżowanie samolotem już dawno przestało być wielkim wydarzeniem, a stało się dość powszechnym sposobem przemieszczania się.

Dziecko może latać

Jeśli dziecko jest zdrowe, nie ma przeciwwskazań, aby podróżowało samolotem, choć podróż malca poniżej tygodnia życia jest zdecydowanie odradzana. Jeśli nie naprawdę nie musisz, staraj się także nie zabierać na pokład samolotu dziecka, które nie skończyło jeszcze drugiego miesiąca życia, ponieważ jest dużo bardziej podatne na infekcje. Wiadomo przecież, że krążące w samolocie powietrze zawiera sporo drobnoustrojów.

Ułatwienia na lotnisku

Większość regularnych linii lotniczych stosuje szereg ułatwień dla pasażerów podróżujących z niemowlakami. Oczywiście warto sprawdzić, co konkretnie oferuje Twoja linia, zanim zaczniesz podróż, abyś uniknęła nieprzyjemnych niespodzianek. Do najbardziej powszechnych udogodnień należy odprawa bez kolejki lub odprawa wejściem dla klasy biznes. Dzieci nie należą do cierpliwych, więc zdecydowanie ułatwi Ci to start podróży. Podobnie wejście do samolotu – możesz po prostu podejść z boku i wejść jako pierwsza. Wózek możesz oddać obsłudze i otrzymasz go w tym samym miejscu po wylądowaniu samolotu.

Jesteście w samolocie

Dzieci do lat 2 zazwyczaj nie mają osobnego siedzenia i podróżują na kolanach opiekuna. Pamiętaj, aby odpowiednio zapiąć malucha pasem, który jest przypinany do Twojego pasa. Jeśli nie masz w tym wprawy, poproś obsługę, która z pewnością Ci pomoże. Pamiętaj, że dziecko zdecydowanie bardziej odczuwa zmiany ciśnienia, szczególnie w czasie startu i lądowania samolotu. Dobrze więc w tym czasie podać mu pierś lub butelkę, ponieważ przełykanie łagodzi pojawiający się zwłaszcza przy lądowaniu ból uszu. Najważniejszy dla Twojej pociechy jest bezpośredni kontakt z Tobą, dlatego możesz być pewna, że będzie się czuło bezpieczne w Twoich objęciach.

Nie taki diabeł straszny

Podróż samolotem z niemowlęciem jest pewnym wyzwaniem, ale dobre przygotowanie i doświadczenie na pewno będą pomocne. Wasze podniebne przygody na pewno przeżyjecie bez większego stresu.