Najważniejsze jest to, co niezbędne

Ciąża to szczególny czas

Kiedy spodziewasz się dziecka, masz szczególne potrzeby i wynikające z tego szczególne prawa. Zmienia się Twój organizm, jego gospodarka hormonalna, możesz mieć nudności, wahania nastroju, możesz czuć się wyjątkowo dobrze – to sprawa bardzo indywidualna. Jedno jest pewne – to wyjątkowy czas, w którym możesz skupić na sobie i swoich potrzebach, nieco z boku zostawiając to wszystko, czego na co dzień wymaga od Ciebie otoczenie.

Zadbaj o siebie

Właśnie teraz masz wyjątkową szansę, aby naprawdę zadbać o siebie na każdym polu. Możesz zwolnić i wsłuchać się w siebie z większą niż kiedykolwiek uwagą i dowiedzieć się o sobie więcej. Dotyczy to zarówno Twoich potrzeb psychicznych, rozwojowych jak i Twojego ciała. Szczególnie, że właśnie zaczyna się w nim rozwijać zupełnie nowy człowiek, który do tego rozwoju potrzebuje niezbędnych składników. Stąd właśnie warto, abyś zadbała o zdrową i zbilansowaną dietę oraz umiarkowaną aktywność fizyczną. Te dwa składniki zdrowego stylu życia pozwolą Ci zachować formę i poczuć się dobrze.

Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko

Jeśli skupisz się na swoich potrzebach i będziesz dzięki temu czuła się dużo lepiej, z pewnością pozytywnie wpłynie to także na Twoje dziecko. Odpoczywaj więcej, bądź w kontakcie ze sobą, zadbaj o to, co niezbędne. Teraz liczą się potrzeby Twoje i Twojego dziecka. Odpowiadając na nie, dajesz sobie szansę na jak najlepsze przeżycie tego wyjątkowego czasu.

Bądź aktywna

Aktywność w czasie ciąży jest bardzo wskazana, oczywiście pod warunkiem, że sama ciąża przebiega prawidłowo. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży to nie tylko delikatne spacery po parku, ale szereg innych propozycji, które możesz znaleźć w naszych niezbędnikach. Dzięki aktywności fizycznej dostarczasz swojemu organizmowi tlen oraz konieczne do prawidłowego funkcjonowania bodźce, dbając jednocześnie o to, co niezbędne.

Dieta to podstawa!

Do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka niezbędna jest dobrze zbilansowana i zrównoważona dieta, która będzie zawierała wszystkie ważne składniki, np. kwasy tłuszczowe omega 3 i 6.  Dostarczenie odpowiednich ilości tych substancji wyłącznie z diety jest bardzo trudne, dlatego z pomocą  mogą przyjść suplementy dla kobiet w ciąży. Jedna kapsułka Mumomega dostarcza właściwą ilość kwasów tłuszczowych (EPA, DHA, AA i GLA) w okresie zwiększonego zapotrzebowania. Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa, ale jej uzupełnienie poprzez sprawdzone suplementy diety w ciąży jest często konieczne i rekomendowane przez specjalistów.

Pamiętaj o tym, co niezbędne

Skupienie się na tym, co niezbędne to nie tylko dobra rada na czas ciąży, ale propozycja innego spojrzenia na własne życie. Chodzi o dostrzeżenie, że właściwie nie potrzeba aż tak dużo, jak się wydaje i że warto zaufać własnej intuicji. Ciąża jest dobrym momentem, żeby tak właśnie zacząć funkcjonować i pamiętać, że nawet w zawrotnym tempie życia to świat kręci się bardzo szybko, nie my.